AKCE: 25. 10. 2022, 10:00–16:30

KRIZOVÉ ŘÍZENÍ V MUZEÍCH - workshop

Metodické centrum ve spolupráci s ČV ICOM a dalšími odborníky připravuje na 25. října 2022 workshop, který shrne aktuální postupy krizové připravenosti organizace a poskytne základní vodítka a návrhy postupů pro aktualizaci muzejních krizové dokumentace. Představeny budou i vybrané zahraniční zkušenosti a doporučovaná metodika.

Datum konání: 25. 10. 2022, 10:00–16:30
Místo konání: Národní galerie Praha, Veletržní palác, Auditorium v 6. patře, Praha 7, Dukelských Hrdinů 47

Cílová skupina: ředitelé muzeí, bezpečnostní ředitelé, odborní zaměstnanci muzeí odpovědní za správu a ochranu sbírek, odpovědní zaměstnanci pro správu památkových objektů a odpovědní zaměstnanci zřizovatelů.

Válka na Ukrajině otevřela před českou muzejní obcí nové bezpečnostní hrozby a výzvy v oblasti krizového řízení a identifikace rizik při ochraně kulturního dědictví a osob, o nichž jsme si mysleli, že v Evropě 21. století již hrozit nebudou. Důležitým úkolem všech odpovědných zaměstnanců v muzeích a památkových objektech tedy je aktualizovat krizovou dokumentaci a připravit krizové řízení i na tato rizika. Workshop poskytne základní vodítka a návrhy postupů. Pozváni jsou i zahraniční hosté, kteří budou sdílet své zkušenosti.

Workshopu je zdarma, předpokládaná kapacita je 50 účastníků, rozhodovat bude datum přijetí přihlášky. Registrace na workshop bude otevřena do 13. 10. 2022. Zájemci mohou své přihlášky na přiloženém formuláři zasílat e-mailem na adresu dagmar.jelinkova@ngprague.cz.

Přihláška na workshop