AKCE: 15. 6. 2022, 10:00–17:00

Socha a její fotografický obraz - workshop

Výsledné pojetí nasvícení objektu a jeho začlenění do prostoru je pro kvalitu fotografického zobrazení sbírkového předmětu zásadnější než objektivní kritéria pro posuzování kvality snímku jako je počet obrazových bodů.

Socha a její fotografický obraz - workshop
Datum konání: 15. 6. 2022, 10:00–17:00
Místo konání: NGP, fotoateliér v 7. patře Veletržního paláce, Dukelských Hrdinů 47, Praha 7

Workshop provede účastníky problematikou zobrazování různých druhů sochařských sbírek a trojrozměrných objektů výtvarného umění. U účastníků se předpokládá základní znalost obrazové dokumentace sbírek. Po úvodní přednášce s ukázkami, která se bude zaměřovat na teoretická východiska fotografického zobrazování soch, si účastníci pod odborným vedením vyzkouší zejména práci se světlem a dalšími technickými pomůckami. Výsledné pojetí nasvícení objektu a jeho začlenění do prostoru je pro kvalitu fotografického zobrazení sbírkového předmětu zásadnější než objektivní kritéria pro posuzování kvality snímku jako je počet obrazových bodů apod.

Workshop povede David Stecker, vedoucího oddělení fotografické dokumentace NGP a fotograf Čeněk Folk.

Předpokládaná kapacita workshopu je 6 - 10 účastníků. Zájemci se na workshop mohou registrovat prostřednictvím přihlášky, zaslané nejpozději do 8. 6. 2022 na e-mail dagmar.jelinkova@ngprague.cz, rozhoduje pořadí přijatých přihlášek.


Přihláška na workshop