Publikováno: 28. 5. 2013

Interaktivní výstava Moje cesta – informace pro veřejnost

V rámci výstavy je možné poznat a vyzkoušet si na vlastní kůži každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Zjistíte, že světy fyzicky a smyslově postižených nejsou odlišné, jen musí na svých cestách překonávat jiné překážky.

Interaktivní výstava Moje cesta – informace pro veřejnost

Expozice výstavy MOJE CESTA je složena ze speciálních sekcí:

• sekce bezbariérový byt pro lidi s tělesným postižením
  • sekce demonstrující pohyb a vjemy v prostoru bez využití zraku
  • sekce zprostředkovávající komunikační cesty s osobami s postižením sluchu.

Další prostor je věnován rozmanitým pomůckám, k nimž patří například:

• počítač s hlasovým výstupem
  • párovač ponožek
  • osobní zesilovače
  • předměty denní potřeby
  • školní pomůcky
  • a desítky dalších

Jaké je pohybovat se na vozíku nebo bez použití zraku s potřebnými pomůckami v běžném provozu na ulici, si budete moci vyzkoušet na speciálně vyrobené dráze

Hřiště a herní zóna pak nenechají nikoho na pochybách, že život lidí se zdravotním postižením je také plný sportu a zábavy.

Připraven je také zajímavý doprovodný program.  Od pondělí do pátku začíná v 16:00, poté následuje prohlídka s průvodcem. V sobotu jsou organizované prohlídky v 11:00, 13:00 a 15:00. Po celé sobotní dny výstavu doprovází doprovodný program.

Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava vznikla v rámci projektu Chodící lidé. Podrobné informace o výstavě jsou ke stažení zde:

Chodící lidé se pohybují i na Facebooku.