Publikováno: 28. 6. 2022

Jak na vytvoření plánu přístupnosti pro muzeum? Volně přístupná metodika vás provede nejen jeho přípravou, ale také představí jeho význam pro kulturní instituce.

Portugalská organizace Acesso Cultura vydala v roce 2021 volně přístupný metodický materiál The Cultural Participation of People with Disabilities or Impairments: How to Create an Accessibility Plan. Metodika se věnuje otázce přístupnosti muzeí a kulturních institucí pro lidi s postižením nebo znevýhodněním a možnostmi jejich participace v oblasti kultury. Obsahuje také návod pro instituce na vytvoření vlastního plánu přístupnosti, který zahrnuje používání inkluzivních pojmů a srozumitelného jazyka, přístupnost výstav a digitálních i tištěných materiálů, bezbariérovost prostor, inkluzivní muzejní programy a akce (včetně odborných seminářů a konferencí) a další aspekty provozu muzea.

The Cultural Participation of People with Disabilities or Impairments: How to Create an Accessibility Plan (pdf, 138 stran, anglický jazyk)

Zdroj: accessculture-portugal.org