Publikováno: 28. 2. 2013

Muzeum Škoda pro nevidomé a slabozraké

Škoda Muzeum chce přiblížit historii největší české automobilky i zrakově postiženým. Umožňuje nevidomým lidem zdarma prohlídku s průvodcem, při které si mohou prohlédnout největší historické unikáty.

Návštěvníci se zrakovým znevýhodněním jsou v Muzeu Škoda vítáni. Muzeum je z velké části osvětleno denním světlem, proto doporučujeme návštěvu v čase, kdy je jeho intenzita nejvyšší. Průvodci jsou vyškoleni k vedení hmatové prohlídky. Návštěvu je vhodné objednat předem na tel. +420 326 8 31134, 31135, 31137, jinak není možné zaručit, že bude průvodce k dispozici.

Na stažení i na recepci muzea jsou k dispozici sešity ve zvětšeném černotisku a Braillově písmu, které obsahují krátký text o zakladatelích automobilky a popis 10 vozů – milníků v historii výroby. V expoziční části „Evoluce“ je pak zrakově postiženým umožněno tyto vozy a busty zakladatelů vnímat hmatově.

Nevidomí si mohou "prohlédnout" historické škodovky

Zdroj: http://museum.skoda-auto.cz/visitor-information/Accessibillity