Publikováno: 18. 9. 2020

Návštěvníci se speciálními potřebami v botanických zahradách a arboretech

Metodický text věnován přístupu k návštěvníků se speciálními potřebami v botanických zahradách, arboretech nebo venkovních expozicích.

@facebook.com/BGcomein/

Mezinárodní projekt Botanical Garden: Come in! se věnuje otázkám přístupnosti a práci s návštěvníky se specifickými potřebami v objektech botanických zahrad, arboret nebo venkovních expozic. Členy projektu jsou botanické zahrady z České republiky, Švédska, Maďarska a Polska, včetně Botanické zahrady Praha.

Projekt nyní nabízí volně ke stažení metodický text, který se věnuje přístupnosti a odstraňování bariér v objektech botanických zahrad a arboret, tvorbě venkovních i vnitřních výstav a expozic nebo přípravě akcí a programů muzejní edukace pro návštěvníky se specifickými potřebami. Přílohou metodiky je i srovnání výchozí situace ve všech státech zapojených do projektu. Metodika je dostupná v anglickém, českém, maďarském, polském a švédském jazyce.

Botanická zahrada: Vstupte! Návštěvníci se specifickými potřebami v botanických zahradách (pdf, 92 stran, český jazyk)

Tabulková příloha (pdf, 2 strany)

Zdroj: garden-comein.com