Publikováno: 21. 5. 2020

Inspirace k programům pro návštěvníky s poruchami kognitivních funkcí

Inspirujte se projekty světových muzeí a galerií na zapojení lidí s demencí a poruchami kognitivních funkcí.

@engage.org

I česká muzea se ve svých aktivitách muzejní edukace začínají, kromě tradiční cílové skupiny mladších návštěvníků, zaměřovat i na programy pro dospělé nebo seniory. Skupinou se specifickými požadavky, která je nezřídka opomíjená nejen v kulturních institucích, jsou dospělí, senioři s demencí a dalšími poruchami kognitivních funkcí.

Portál organizace Engage přináší přehled projektů světových galerií a muzeí umění, zaměřených na práci s touto cílovou skupinou. Mezi nimi je třeba několikaletý projekt spolupráce velšských muzeí a domovů sociálních služeb v oblasti výtvarného umění, jehož výstupem je každoroční výstava společných děl klientů a muzejních pedagogů či rozsáhlé, pestré a finančně relativně nenáročné programy ve Skotské národní galerii.

Celá sekce dostupná zde.

Zdroj: engage.org/resources/dementia/