Publikováno: 19. 7. 2013

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni taktilně představilo obraz Raffaela Santiho Madona na louce

Pomocí 3D reprodukce přiblížilo Uměleckohistorické muzeum ve Vídni návštěvníkům s poruchami zraku obraz Raffaela Santiho Madona na louce

Pokud byly dosavadní prohlídky založeny pouze na slovním popisu toho, co se na obraze nachází, 3D reprodukce umožňuje i nevidomým taktilně se seznámit s kompozicí obrazu, s umístěním zpodobovaných osob i způsobem zobrazení krajiny kolem Madony, Ježíška a Jana Křtitele. Reprodukce obrazu – nástěnné malby – do 3D podoby je jednou z cest, jak návštěvníkům se zrakovým postižením přiblížit taktilně nedostupná malířská díla, včetně vitráží oken.

Podrobné informace o prohlídce obrazárny Uměleckohistorického muzea ve Vídni pro nevidomé a slabozraké.