Publikováno: 10. 10. 2019

Světový den duševního zdraví v britské Národní galerii

U příležitosti Světového dne duševního zdraví představila londýnská Národní galerie trasu audio průvodce se zaměřením na díla umělců trpících psychickými poruchami.

@nationalgallery.org.uk

U příležitosti Světového dne duševního zdraví 10. října představila londýnská Národní galerie novou tématickou trasu audio průvodce. Trasa vznikala ve spolupráci s odborným pracovištěm King's College a studenty výstavní produkce, z nichž část má vlastní zkušenost s psychickými poruchami.

Trasa vyzdvihuje díla umělců, kteří se během svého tvůrčího období potýkali s duševními problémy. Z nejznámějších děl v galerii je ve výběru třeba Pole s cypřiši od Vincenta van Gogha.

Národní galerie trasou cílí především na mladé návštěvníky a chce podnítit veřejnou diskuzi o duševním zdraví mladých lidí.

Celý článek zde.

Zdroj: museumsandheritage.com