Publikováno: 27. 5. 2013

Štafířsví a intarzie - kouzlo a taje pozapomenutých řemesel - výstava se zapojením haptických exponátů

Detailní seznámení se starými řemeslnými technikami přináší výstava „Štafířství a intarzie“, s podtitulem „…kouzlo a taje pozapomenutých řemesel“. Interaktivní výstava je určená především dětem. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti o obou technikách a některé trojrozměrné exponáty si budou moci doslova osahat.

Výstavu připravil Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště České Budějovice. Podrobní informace jsou ke stažení ZDE a ZDE.

„Technika štafířství je představena dětem srozumitelnou a zábavnou formou na příběhu vzniku a restaurování sochy Jana Křtitele. Návštěvníci seznámí s postupy pozlacovačství a výtvarných technik, jako je např. mramorování nebo fládrování“ vysvětluje Dagmar Geršlová. Atraktivitu výstavy umocňují i haptické ukázky prací absolventů Vyšší odborné školy restaurátorské v Písku a absolventů oboru „Uměleckořemeslné zpracování dřeva – práce truhlářské“ ze střední školy Oselce.

Výstava „Štafířství a intarzie“ úzce souvisí s celorepublikovým mediálním tématem NPÚ Dřevo pohledem památkové péče – podoby, hodnoty a jejich ochrana.

Více o didaktických programech pro děti zde:

• Úvodní panel ke stažení zde:
  • Intarzie, pracovní list ke stažení zde:
  • Štafířství, pracovní list ke stažení zde: