Publikováno: 18. 10. 2013

Dotkněte se umění v Arcidiecézním muzeu Olomouc!

Dotýkat se exponátů je nejen povoleno, nýbrž přímo žádoucí! Takovou výzvu vysílá k veřejnosti Arcidiecézní muzeum Olomouc. Svou stálou expozici doplnilo o speciální část určenou především nevidomým a slabozrakým návštěvníkům, ale také vidomým, kteří si díky páskám na oči mohou vyzkoušet, jak své okolí vnímají lidé se zrakovým handicapem.
Dotkněte se umění v Arcidiecézním muzeu Olomouc!

V prvním patře Arcidiecézního muzea lze od úterý 22. října 2013 hmatem poznávat repliky vybraných uměleckých skvostů, mezi nimiž nechybějí odlitky reliéfů z románského Zdíkova paláce nebo gotické Šternberské madony. Výstava navazuje na úspěšnou loňskou výstavu Doteky Olomouckého hradu, která nejen nevidomé návštěvníky seznamovala s příběhem někdejšího sídla moravských Přemyslovců a přilehlého církevního okrsku.

Podrobná informace o taktilní výstavě

Arcidiecézní muzeum v Olomouci otevře expozici pro nevidomé

Zdroj: http://www.olmuart.cz/AMO/NOVINKY/aktuality/aktualita-hapticka-expozice-AMO/