Publikováno: 29. 2. 2024

Nová výstava mapuje, zda je Brno městem pro všechny

Výstava představuje téma “inkluze a přístupnost” v brněnské architektuře, které se stalo také ústředním námětem tematické dramaturgie festivalu Open House Brno 2024

Nová výstava mapuje, zda je Brno městem pro všechny

Nakolik je současná podoba Brna přístupná a prostupná pro jeho obyvatele a jaký historický vývoj vedl k současné podobě inkluzivity města představí výstava Open House: Téma inkluze a přístupnost

Výstava na 26 příkladech staveb a realizací v Brně přibližuje a komentuje přístupnost a inkluzi v Brně v pěti oblastech: Bydlení, Zdravotnictví, Vzdělávání, Sociální oblast a Veřejný prostor a infrastruktura. Vernisáž zároveň zahájí sérii doprovodných akcí konaných před hlavním programem festivalu Open House Brno 2024, který se uskuteční 18. a 19. května 2024 v po celém Brně. Seznam akcí bude zveřejněn na vernisáži.

„Letošní ročník festivalu Open House Brno jsme se s partnery z celoevropského projektu Open House Europe rozhodli věnovat tématům inkluze a přístupnost v jejich širším společenském významu. Města, ve kterých žijeme, jsou pestrou směsicí obyvatel, kdy pro některé z nich je využívání nejen veřejných služeb znevýhodněno různými bariérami. Letošní ročník je mapuje a komentuje, protože považujeme za podstatné zamýšlet se nad tím, jak tvořit města skutečně pro všechny,“ přibližuje téma letošního programu kreativní ředitelka festivalu Lucie Pešl Šilerová.

Výstava je přístupná od 6. března 2024 do 1. dubna v atriu budovy O1 Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Zdroj: Open House Brno