Publikováno: 16. 11. 2023

Kurz Památky jsou v kurzu i pro lidi se sluchovým postižením

Národní památkový ústav otvírá nový přednáškový cyklus pro absolventy Památkové akademie třetího věku s inkluzí pro občany se sluchovým postižením.

Kurz Památky jsou v kurzu i pro lidi se sluchovým postižením

V roce 2024 odbor edukace a dalšího vzdělávání Národního památkového ústavu otvírá nový přednáškový cyklus pro absolventy Památkové akademie třetího věku s inkluzí pro občany se sluchovým postižením se zaměřením na: Typologii a dějiny architektury, Poznávání a prezentaci památkového stavebního fondu na území České republiky.

Účastníci kurzu se v průběhu čtyř semestrů postupně seznámí s tématy:

• Vilová architektura (vila a letní rodinný dům jako stavební typ; letní příměstské rezidence; zakládání villegiatur a chatových kolonií
  • Lidová architektura a stavitelství (vývoj a typologie lidového domu; venkovské usedlosti a dvory; stodoly, sýpky, špýchary a další zemědělské stavby)
  • Architektura městských domů (vývoj typu městského domu; zakládání měst; městských domů ve středověku a novověku; typ nájemního činžovního domu)
  • Sakrální architektura (vývoj a typologie kostelů a klášterů; synagogy; svatyně, pietní místa a drobné sakrální památky v krajině)
  • Architektura šlechtických sídel (zámky, hrady, městské paláce a rezidence šlechty;  parky a zahrady šlechtických sídel)
  • Industriální architektura (vývoj výrobních objektů, technických a dopravních staveb od středověku po současnost; industriální komplexy a jejich vliv na podobu kulturní krajiny)

Více informací zde.

Zdroj: npu.cz