Publikováno: 21. 6. 2013

Call for paper - Museen und Barrierefreiheit

21. listopadu 2013 Přihlášky je nutné zasílat nejpozději do 28. června 2013

Call for paper - Museen und Barrierefreiheit

Muzea a galerie stále častěji a úspěšně otevírají své interiéry a zpřístupňují své sbírky návštěvníkům s omezenou schopností pohybu a orientace, návštěvníkům se speciálními potřebami. V rámci Veletrhu muzeí EXPONATEC COLOGNE - EXPONATEC COLOGNE, který se koná ve dnech 20. až 22. listopadu 2013 v Kolíně nad Rýnem, a který si jako jedno ze stěžejních témat, kterým se v roce 2013 věnuje, vybral téma BEZBARIÉROVOST, se uskuteční seminář Muzea a bezbariérovost. V rámci semináře by měli být představeny pozitivní příklady z praxe muzeí, jako inspirace a návod pro muzea německy mluvících zemí.

Seminář připravují Svaz Německých muzeí (Deutsche Museumsbund) ve spolupráci se Svazem muzeí Švýcarska (Verband der Museen der Schweiz) a Svazem muzeí Rakouska (Museumsbund Österreich).

V případě zájmu o účast a prezentaci, krátký příspěvek (Kurzvortrag), (maximálně 15 minut) je nutné přihlásit se nejpozději do 28. června 2013 na adresu office@museumsbund.de. O výběru příspěvků, které dne 21. listopadu 2013 skutečně odezní, rozhodně komise zástupců Svazu Německých muzeí, působících v pracovní skupině Muzea a bezbariérovost – Muzea bez bariér.

Náklady na cestu a ubytování jsou v omezeném rozsahu hrazeny díky laskavosti EXPONATE COLOGNE.

Přihláška ke stažení zde: