Publikováno: 30. 11. 1999

Jak se žije s handicapem

Katalog věnovaný stejnojmenné výstavě „Jak se žije s handicapem aneb poznat znamená porozumět“ přibližující dětem a jejich rodičům svět lidí s postižením zraku, sluchu a hybnosti – jejich běžné denní povinnosti, starosti, ale i radosti.
Jak se žije s handicapem

Text katalogu je dle konkrétních smyslových a pohybových postižení rozdělen do tří částí. Každá část se dělí na tři kapitoly. První se věnuje životu lidí s postižením v minulosti, druhá přináší informace o významných osobnostech s postiženích a jejich přínosu lidstvu, třetí radí, jak s lidmi s postižením komunikovat, jak se s nimi kontaktovat. Katalog doplňuje samostatná publikace, soubor příběhů přibližujících běžný život , práci a volný čas lidí s postižením zraku a sluchu a s pohybovým postižením.

Výstava se konala v Moravském zemském muzeu v Brně, v Dětském muzeu, ve dnech 7. 5. 2008 – 28. 10. 2008.

Eva Jelínková, Marta Chadzipolichronisová: Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět. 28 stran. Moravské zemské muzeum. Brno 2008

Alena Martauzová (ed.): Příběhy, které napsal život, Jak se žije s handicapem. 40 stran. Moravské zemské muzeum, Brno 2008