Publikováno: 7. 8. 2017

Euan's Guide

Euan's Guide je webový portál shromažďující recenze o přístupnosti veřejných míst včetně kulturních organizací od návštěvníků s určitými druhy znevýhodnění. Portál založili v roce 2013 sourozenci Euan a Kiki MacDonaldovi, kteří si uvědomili všeobecný nedostatek informací o bezbariérovém přístupu, které jsou nejen pro osoby s postižením ale i pro jejich blízké podstatné v plánování každodenních aktivit.

Euan's Guide

Euan's Guide se zaměřuje například na informace o bezbariérovosti toalet, přístupu pro vozíčkáře, haptické stezky a další prvky, které návštěvníkům se znevýhodněním usnadňují prohlídku.

Z příspěvků a komentů se ukázalo, že muzea dokážou být v přístupu k návštěvníkům se specifickými potřebami inovativní a mnohým z nich recenzenti udělili pět hvězdiček. Pětihvězdičková recenze může pro každého znamenat něco jiného, v případě Euan's Guide to však znamená, že muzeum poskytlo návštěvníkovi výjimečnou péči, zaměstnanci muzea byli příjemní a vstřícní, v muzeu byla bezbariérová sociální zařízení a jasná značení včetně informačních materiálů tištěných velkým písmem.

Portál se orientuje především na britské organizace, ale pomalu se rozšiřuje i dále po celém světě.

Zapojit se může každý. Napište recenzi zde.

Sledujte Euan's Guide na Twitteru zde, na Instagramu zde.

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: https://www.euansguide.com/