Publikováno: 22. 6. 2021

Národní muzeum přináší výstavy do domovů pro seniory

Národní muzeum v rámci projektu Do muzea? Třeba hned! přichází se svými výstavami do domovů pro seniory.

@nm.cz

Nový projekt Národního muzea s názvem Do muzea? Třeba hned! nabízí domovům pro seniory jedinečnou možnost zapůjčit si zdarma vybrané panelové výstavy a umožnit tak svým klientům kulturní zážitek, aniž by museli vážit dlouhou cestu do muzea.

Smyslem je nejen v době trvání koronavirové epidemie zprostředkovat výstavy všem, kdo se nemohou vypravit do Národního muzea osobně a zároveň ani nemají možnost využít prohlídky v online prostředí. Do projektu se jako první zapojil Domov Pod Kavčí Skálou v Říčanech, kde nyní probíhá výstava s názvem Fenomén Masaryk.

Národní muzeum nyní aktivně oslovuje vybrané domovy pro seniory, ale zařízení se zájmem o zapůjčení výstav se mohou individuálně přihlásit. V nabídce jsou v současnosti čtyři výstavy, kromě panelů věnovaných prvnímu československému prezidentovi jsou to Sametová revoluce 1989, Rusalka a Karel IV., král český a císař římský. Výstavy vycházejí z proběhlých výstavních projektů Národního muzea. Do budoucna má muzeum v plánu oslovovat také například nemocnice.

Více informací zde.

Zdroj: mkcr.cz