Publikováno: 13. 9. 2017

Google Maps budou nyní přívětivější pro vozíčkáře

Společnost Google nyní pracuje na vylepšení Google Maps tak, aby poskytovaly dostatek informací pro osoby na vozíčku. Společnost toto rozhodnutí vydala na základě petice s 125 tisíci podpisy.

Google Maps budou nyní přívětivější pro vozíčkáře

Na základě této petice dal Google veřejnosti podnět nazvaný Local Guides, jehož myšlenkou je motivovat lidi po celém světě, aby poskytovali nejnovější informace o přístupnosti míst a bezbariérovém přístupu.

Odteď budou mít uživatelé Google Maps možnost odpovědět na pět jednoduchých otázek typu "Nachází se zde bezbariérový vstup?" a odpovědi budou v mapách okamžitě k vidění.

Informace pro vozíčkáře budou tedy u mnoha míst dostupné díky informacím z dobrovolných příspěvků široké veřejnosti. Příspěvek na blog o tom napsal i Sasha Blair-Goldensohn, softwarový inženýr Google Maps, vozíčkář. 

Jestliže každý z desítek milionů dobrovolníků na Local Guides zodpoví denně 3-4 otázky po dobu dvou týdnů, Google Maps mohou získat až 2 biliony odpovědí a nových informací.

Nové informace neusnadní cestování jen vozíčkářům, ale i rodičům s kočárky, seniorům a všem, kteří osoby s omezenou mobilitou doprovázejí.

Více se o iniciativě Local Guides můžete dozvědět ve videu:

 

Zdroj: http://metro.co.uk/2017/09/13/google-maps-is-finally-getting-more-wheelchair-friendly-6924057/; http://fortune.com/2017/09/07/google-maps-wheelchair-access/

Fotoalbum