Publikováno: 5. 6. 2023

Dance Well v Galerii hlavního města Prahy

GHMP se zapojila do mezinárodního projektu Dance Well, který nabízí taneční lekce pro lidi s pohybovým omezením.

Dance Well v Galerii hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy nabídla své výstavní prostory pro dvě lekce z projektu Dance Well. Druhá taneční lekce proběhne 13. června v prostorách GHMP – Městské knihovně (Mariánské náměstí 98/1, II. patro). Všechny prostory mají bezbariérový přístup.

Projekt Dance Well podporuje profesní rozvoj tanečních umělců a umělkyň a organizací, které se věnují tanci pro lidi s Parkinsonovou chorobou a dalšími pohybovými poruchami. Cílem projektu je podpořit rozvoj dovedností, uměleckého talentu a znalostí a naplnění potenciálu inovativních přístupů v dopadu na celospolečenský well-being a sociální soudržnost. Taneční lekce probíhají v muzejních či galerijních prostorech.

Dance Well si klade za cíl:

• rozvíjet a experimentovat s inovativními tanečními postupy a implementovat, sdílet a šířit znalosti a zkušenosti napříč evropskými regiony, podporovat další vzdělávání umělkyň/ců a tanečních organizací, kteří/ré pracují s lidmi s Parkinsonovou chorobou a dalšími poruchami mobility, to vše ve světle (post) covidové krize
  • přispívat k wellbeingu společnosti a sociální soudržnosti a k rozvoji taneční kultury a jejího vlivu na občanskou společnost

Aktivity projektu sestávají z:

• intenzivních školení lektoreů Dance Well
  • pravielených lekcí Dance Well
  • tvorby a prezentace tanečních a audiovizuálních děl
  • výzkumu a analýzy
  • popularizačních aktivit