Publikováno: 29. 9. 2011

Zahrada smyslů / Zážitek pro nevidomé a slabozraké

K zahradám národů a dalším zajímavým venkovním expozicím botanické zahrady výstaviště Flora v Bezručových sadech přibyla v září 2011 "Zahrada smyslů" určená pro nevidomé a slabozraké návštěvníky.
Zahrada smyslů / Zážitek pro nevidomé a slabozraké

Zahradě, jejíž cílem je poskytnou zajímavé smyslové - hmatové, čichové či sluchové zážitky zrakově postiženým návštěvníkům botanické zahrady, dominuje záhon zhruba osmi desítek druhů bylin s bezbariérovýn přístupem a značením v Braillově písmu. Zelený a voňavý projekt architekta Ivara Otruby je zatím pouze třetím svého druhu v ČR.
Zrakově postiženým přiblíží botanickou zahradu výstaviště Flora i vzorkovník kmenů u dětského hříště zahrady, dřevěné sochy u Mlýnského potoka, obří dřevěné šachy, dřevěný xylofon, gruzínská dřevěná plastika, reliéfy a mozaiky handicapovaných dětí z DC Topolany  nebo oblázkové stezky.

Zdroj: http://www.flora-ol.cz/view.php?cisloclanku=2011090006