Publikováno: 15. 2. 2011

Výstava děl pro nevidomé ze sbírky Moravské galerie v Jihlavě

Moravská galerie v Brně vlastní Kolekci uměleckých děl pro nevidomé a slabozraké návštěvníky. Veřejnosti byl její základ poprvé prezentován v rámci projektu Možná sdělení v roce 2001. Mnohovrstevnatý projekt se zvláště zaměřuje na možnosti zprostředkování umění handicapovaným návštěvníkům.
Výstava děl pro nevidomé ze sbírky Moravské galerie v Jihlavě

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě  aktuálně vystavuje třináct z třiceti šesti děl této sbírky. Výstava nese název Možná sdělení 2 a umožňuje přímý kontakt s originály zrakově postiženým návštěvníkům.
Autorkou výstavy je kurátorka Moravské galerie v Brně Yvona Ferencová. Autorem architektonického pojetí je Zbyněk Baladrán a grafického řešení Petr Babák /laboratoř/. Výstava potrvá do 29. května 2011.

Výstava děl pro nevidomé ze sbírky Moravské galerie v Jihlavě

Zdroj: http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktuality/2011/jihlava-mozna-sdeleni2.aspx