Publikováno: 2. 1. 2015

Neviditelná výstava - prodloužena do konce roku 2016

Neviditelná výstava se snaží návštěvníkům ukázat jak reálný svět nevidomých lidí, tak i možnosti, jak jim pomoci a porozumět. Celou výstavou, která může změnit návštěvníkovi život, provází nevidomí nebo částečně nevidomí lidé.
Neviditelná výstava - prodloužena do konce roku 2016

Více informací na oficiálních stránkách výstavy zde

Informace o výstavě na portálu Novoměstské radnice zde

Výstava je unikátní interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde návštěvníci jsou odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Pomocí těchto smyslů a pomocí instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat se ve speciálně upravených a zatemněních prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Každý si může vyzkoušet na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý např. v bytě, na ulici, jak zaplatí v baru za kávu, anebo jak zjistí, které koření potřebuje pro daný recept.

Neviditelná výstava Praha je druhou výstavou tohoto druhu v Evropě. První výstava byla otevřena Budapešti v roce 2007. V prosinci 2011 byla otevřena pobočka ve Varšavě.

Kromě prohlídek v češtině jsou nabízeny i cizojazyčné prohlídky (v současné době je možné si vybrat prohlídku v angličtině, němčině, španělštině, portugalštině a ruštině).

Zdroj: http://www.nrpraha.cz/program/259/neviditelna-vystava/