Publikováno: 25. 2. 2014

Interaktivní program Jihočeského muzea v Českých Budějovicích: Hlasy ptáků

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravilo výukový interaktivní program „Hlasy ptáků“. Tento projekt byl připraven ve spolupráci s Tyflokabinetem České Budějovice o.p.s. a je určen všem zájemcům z řad zrakově znevýhodněných.
Interaktivní program Jihočeského muzea v Českých Budějovicích: Hlasy ptáků

Výukový program představí ptactvo jižních Čech. Seznámí s hlasy ptáků, které jsou slyšet v jarním období kolem nás, ale i s hlasy, které jsou velmi neobvyklé. Zajímavé bude též nahlédnutí do zákulisí muzea, kde bude možnost si prohlédnout dermoplastické preparáty ptáků. Vyvrcholením by pak měla být ranní procházka přírodou, kde si každý ověří své nově nabyté vědomosti.

Programem bude provázet odborný pracovník muzea Mgr. Václav Mikeš a muzejní pedagožka Mgr. Jitka Pešková.

Setkání budou probíhat každé úterý od 4. března do 15. dubna, vždy od 15. 00 do 15. 30 hod., v prostorách Tyflokabinetu – Roudenská 485/18 v Českých Budějovicích.

Závěrečná vycházka je pak plánována na konec dubna. Celý program je bezplatný.