Publikováno: 15. 10. 2019

Muzea a lidé bez domova

Jak mohou muzea nejen upozornit, ale i vzdělávat v problematice bezdomovectví? A jak můžou pomoci sociálně vyloučeným lidem? Portál MuseumNext přináší hned několik tipů.

@museumnext.com

S fenoménem bezdomovectví se v České republice můžeme setkat již poměrně běžně. Portál MuseumNext přináší hned několik možností, jak muzea můžou nejen o lidech bez domova informovat širokou veřejnost prostřednictvím výstav a vzdělávacích projektů, ale také jak můžou přímo spolupracovat s lidmi ze sociálně vyloučených skupin a pomoct jejich opětovnému začlenění do komunity k oboustrannému prospěchu.

V českém muzejním prostředí se tématikou sociálně vyloučených skupin a specificky lidmi bez domova zabývá třeba aktuální výstava Muzea hlavního města Prahy EPOS 257: Dýmová hora.

Celý článek je dostupný zde.