Publikováno: 16. 12. 2019

"Creative aging" a mezigenerační výměna v muzejních aktivitách

Mezi nejnovější trendy v oblasti muzejních programů pro seniory patří zejména kreativní formy celoživotního vzdělávání a mezigenerační výměna.

@aam-us.org

Zejména v amerických muzeích a galeriích se v posledních letech dostává do popředí koncepce "creative aging". Aplikovatelná zejména na programy muzejní edukace pro seniory, v praxi tato koncepce znamená celoživotní probouzení zvědavosti, učení se pomocí prožitku a vztažení aktivity k vlastním životním zkušenostem. "Creative aging" povzbuzuje účastníky k rozvoji komunikačních a kognitivních dovedností, což je pro seniory ideální.

Efektivním se zdá býti spojení "creative aging" se zapojením některé z mladších generací. Aktivity pak pobízí nejen k mezigenerační výměně zkušeností, ale také ke vzájemné komunikaci a pochopení.

Článek o aktivitách mezigenerační výměny zde.

Více o "creative aging" zde.

Zdroj: aam-us.org