Publikováno: 14. 2. 2014

Zemské muzeum Darmstadt: Malby na dotek

Zemské muzeum Darmstadt připravilo pro návštěvníky se zrakovým znevýhodněním možnost seznámit se se sbírkou obrazů prostřednictvím jejich reliéfních reprodukcí.
Zemské muzeum Darmstadt: Malby na dotek

Obdobné projekty jsou realizovány i v jiných muzeích a galeriích v zahraničí. Uvést lze Galerii Uffizi ve Florencii, kde je tímto způsobem, reliéfní reprodukcí, představeno Zrození Venuše od Sandra Botticelliho, nebo Uměleckohistorické muzeum ve Vídni, kde je pomocí reliéfní reprodukce představen obraz Raffaela Santiho Madona na louce. Z Českých galerií lze jako příklad uvést Galerii středočeského kraje (GASK) a gotickou iluminaci zachytávající těžbu stříbrné rudy v Kutné Hoře a její zpracování a dalšími exponáty zpřístupněnými pomocí reliéfních reprodukcí "na dotek".

Landesmuseum Darmstadt

Tisková zpráva Muzea Darmstadt

Zdroj: http://www.fr-online.de/gesund---fit/laestige-blutsauger-bettwanzen-reisen-nach-deutschland-ein,9563650,26158840.html