Publikováno: 19. 12. 2012

Výstava Ve stínu Olympu i pro zrakově postižené

Národní muzeum srdečně zve na výstavu Ve stínu Olympu - Řecko a svět Keltů. Výstava, konaná v rámci projektu Archeologie na dosah, byla prodloužena do 24. března 2013 v Nové budově Národního muzea. Součástí výstavy je haptická stezka, která zpřístupní mnoho exponátů i nevidomým a slabozrakým návštěvníkům.

Výstava Ve stínu Olympu i pro zrakově postižené

Více informací o výstavě zde

Pozvánka ke stažení zde

Součástí výstavy je také katalog s názvem Archeologie na dosah, připravený pro návštěvníky s poruchami zraku, slabozraké a nevidomé.

Texty katalogu jsou v Braillově písmu a současně i v písmu velkého formátu. Součásti katalogu jsou reliéfní vyobrazení vybraných archeologických nálezů. Nechybí vyobrazení řeckého chrámu, i s jeho půdorysem, půdorys řeckého městského domu a vyobrazení keltského obydlí, polozemnice.

Archeologie na dosah

Autoři: Petra Belaňová, Daniel Bursák, Ivana Havlíková, Marie Dufková, Martin Trefný

Reliéfní grafika: David Linek

Vydali: Národní muzeum, Ministerstvo kultury České republiky 2012

Tisk: Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana

Materiál je výstupem projektu "Archeologie na dosah, Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví".