Publikováno: 13. 7. 2015

Strážci paměti: roky 2015–2016 ve znamení odstraňování bariér

Období výročí českého muzejnictví pohledem generálního ředitele Národního muzea PhDr. Michala Lukeše, Ph.D.
Strážci paměti: roky 2015–2016 ve znamení odstraňování bariér

Léta 2014–2018 jsou obdobím řady významných výročí českého muzejnictví. V průběhu těchto pěti let si připomínají již 200. výročí svého založení také nejstarší a největší zemské
muzejní instituce České republiky – Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum.
Tato tři muzea spojila své síly ve společném projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice, jehož cílem je připomenutí významu
muzejnictví, jeho tradice a historie, bohatství muzejních sbírek a důležitosti uchovávání a prezentace kulturního dědictví pro naši společnost.

Více se o významném období výročí českého muzejnictví můžete dozvědět ve Věstníku AMG 2/15 v článku Strážci paměti: Oslava muzejnictví v letech 2015–2016 ve znamení odstraňování bariér od PhDr. Michala Lukeše, Ph.D., str. 12.

Více informací o projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice se dozvíte na webu 200 let muzejnictví.