Publikováno: 24. 7. 2015

MUZEA BEZ BARIÉR: Bezbariérová přístupnost, výstavnictví a komunikace

Národní muzeum, Moravské zemské muzeum a Slezské zemské muzeum vás zvou na dvoudenní konferenci pořádanou v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice, s podporou Ministerstva kultury České republiky.
MUZEA BEZ BARIÉR: Bezbariérová přístupnost, výstavnictví a komunikace

Konference, určená pro pracovníky muzeí a galerií a pro studenty muzeologie a příbuzných oborů, se zaměří na bezbariérovou komunikaci muzeí s návštěvníky ve všech jejích rovinách. Představí jak teoretická východiska, tak metodická doporučení i příklady dobré praxe. V rámci druhého konferenčního dne proběhne workshop komunikace s vybranými cílovými skupinami návštěvníků se speciálními potřebami.

Přihlášení s příspěvkem je možné do 10. září 2015. Název příspěvku, jeho anotaci (max. 400 znaků) a stručný medailonek autora zasílejte na emailovou adresu centrum@nm.cz.

Příspěvky v písemné podobě budou publikovány v elektronickém sborníku z konference. Termín odevzdání příspěvku v písemné podobě je do 31. října 2015.

Pozvánka na konferenci

Pro přihlášení se na konferenci využijte formulář na webu Národního muzea. Registrace je otevřena do 8. října 2015.

Účastnický poplatek činí 250 Kč. Účastníci s příspěvkem poplatek nehradí. Registrovaní obdrží organizační pokyny emailem.

V případě dotazů kontaktujte Marii Žáčkovou (email: marie_zackova@nm.cz, tel.: 224 497 328).

Více se o projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice můžete dozvědět na webu 200 let muzejnictví.