Publikováno: 17. 2. 2016

Metodické centrum Národního památkového ústavu je nominováno na cenu MOSTY

Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži získalo nominaci na cenu MOSTY, kterou každoročně uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky. Zúročilo se tak dlouholeté úsilí zpřístupňovat památky zahradního umění osobám se zdravotním znevýhodněním.
Metodické centrum Národního památkového ústavu je nominováno na cenu MOSTY

Cena MOSTY je udělována již od roku 2003 nejlepším projektům, které pomáhají osobám se zdravotním znevýhodněním v integraci do společnosti a zlepšují kvalitu jejich života. Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži je nominováno v kategorii – Cena Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky pro instituci veřejné správy za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním hendikepem – za zpřístupnění Květné a Podzámecké zahrady v Kroměříži návštěvníkům se zdravotním hendikepem a za vydání metodiky zpřístupnění a prezentaci památek zahradního umění návštěvníkům s omezenou schopností pohybu a orientace. Nejnověji centrum vytvořilo průvodce kroměřížskou Květnou zahradou pro neslyšící – tablet s videonahrávkami ve znakovém jazyce.

Více se dozvíte na webu PROPAMÁTKY.

(Zdroj:http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/cela-cr/zpravy-z-regionu/metodicke-centrum-narodniho-pamatkoveho-ustavu-je-nominovano-na-cenu-mosty/3091/)