Publikováno: 4. 1. 2023

Mapa bezbariérových muzeí a památek na Balkáně

Balkan Museum Network zveřejnila interaktivní mapu bezbariérových a přístupných muzeí a památkových objektů v zemích Balkánského polostrova.

Mapa bezbariérových muzeí a památek na Balkáně

Pracovní skupina pro přístupnost Sítě balkánských muzeí (Balkan Museum Network) zveřejnila interaktivní mapu muzeí, galerií a památkových objektů v zemích Balkánského polostrova, které splňují podmínky bezbariérovosti a přístupnosti. Mapa je založená na informacích z průzkumu muzeí v zapojených zemích (Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Albánie, Severní Makedonie, Bulharsko a Řecko).

Interaktivní mapa je součástí regionálního projektu „Zpřístupnění balkánských muzeí lidem se zdravotním postižením“. Šlo o iniciativu čtyř muzejních profesionálů ze Srbska, Bosny a Severní Makedonie, podpořenou grantem amerického velvyslanectví v srbském Bělehradě.

Interaktivní mapa bezbariérových muzeí a památek na Balkáně

Zdroj: accessible.bmuseums.net