Publikováno: 2. 11. 2020

Guggenheimovo muzeum představilo audio průvodce využívajícího všechny smysly

Nový audio průvodce je určen nejen osobám se zrakovým postižením.

Guggenheimovo muzeum v New Yorku představilo nového netradičního audio průvodce. Připraven ve spolupráci s návštěvníky s poruchami zraku, průvodce Mind's Eye: A Sensory Guide to the Guggenheim New York provádí expozicemi muzea a samotnou budovou z dílny architekta Franka Lloyda Wrighta s využitím všech smyslů.

Během deseti zastavení, která jsou volně přístupná na platformách iTunes nebo SoundCloud, mohou zájemci zjistit třeba to, jaký pocit vyvolává dotek fasády muzea nebo jak se zvuk odráží vevnitř hlavní budovy ve specifickém tvaru rotundy. Kromě pozitivního přijetí komunitou nevidomých a slabozrakých návštěvníků zaujal audio průvodce i širší veřejnost, jelikož dokáže vzdáleně zprostředkovat pocity a emoce z návštěvy muzea.

Mind's Eye: A Sensory Guide to the Guggenheim New York k poslechu na webových stránkách muzea.

Zdroj: npr.org/2020/10/30/928348744/guggenheims-audio-guide-brings-the-art-museum-to-listeners-mind-s-eye