AKCE: 5. 11. 2019, 10:00–16:30

SEMINÁŘ MC MVU – MATERIÁL SÁDRA V MUZEJNÍCH SBÍRKÁCH

Téma sbírkových předmětů ze sádry otevřeme z různých stran např. autorské sádrové modely versus sádrové odlitky, problematika určování autenticity sádrových odlitků, problematika odlitků z originálních modelů, péče o sbírkové předměty ze sádry a preventivní konzervace, příklady z restaurátorské praxe. Cílová skupina: kurátoři sbírek, restaurátoři, konzervátoři, správci depozitářů a další odborní pracovníci muzeí, kteří přicházejí do styku se sbírkovými předměty.

SEMINÁŘ MC MVU – MATERIÁL SÁDRA V MUZEJNÍCH SBÍRKÁCH
Datum konání: 5. 11. 2019, 10:00–16:30
Místo konání: Národní galerie v Praze, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 47, Praha 7, Auditorium v 6 p.

Metodické centrum NGP v rámci naplňování muzejní koncepce, která cílí mimo jiné na „zlepšení systematické odborné péče o sbírky muzejní povahy“ připravuje celodenní seminář, jehož ústředním tématem bude trochu opomíjená kategorie muzejních sbírek - SBÍRKOVÉ PŘEDMĚTY ZE SÁDRY. Své přednášky přislíbili prof. Petr Siegl, ak. sochař a restaurátor, Mgr. Hana Nováková a MgA.Vojtěch Verner, restaurátoři NGP a Lenka Kutmanová, konzervátorka Muzea hlavního města Prahy. Finální program bude do konce měsíce zveřejněn na webu MC MVU. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky v příloze na e-mailu dagmar.jelinkova@ngprague.cz nejpozději do 30. 10. 2019. Seminář je zdarma.