Publikováno: 23. 11. 2021

Kurátor/ka

Centrum současného umění MeetFactory hledá kurátora či kurátorku pro svou pobočku Galerie MeetFactory.

©meetfactory.cz

Náplň práce:

  • Koncepční práce na rozvoji galerie a jejích výstavních prostor – příprava galerijního programu a doprovodných aktivit,
  • komunikace s umělci/umělkyněmi a českou i mezinárodní uměleckou scénou – vyhledávání a rozvíjení partnerství s podobnými institucemi, ambasádami a kulturními instituty,
  • vypisování pravidelných výzev na výstavní projekty a jejich administrace,
  • spolupráce s ostatními dramaturgiemi MeetFactory (rezidenční program, hudba, divadlo),
  • spolupráce na vytváření a vedení PR koncepce pro Galerii MeetFactory – příprava textů pro propagační materiály, kontrola a odsouhlasování finálních verzí propagačních materiálů,
  • příprava a hlídání rozpočtu galerie,
  • příprava grantových žádostí a zpracování textových částí závěrečných zpráv,
  • hledání dalších zdrojů financování,
  • spolupráce na rozvoji edukačních programů a doprovodných aktivit galerie.

Očekávají:

  • Nápaditost, pozitivní a aktivní přístup, samostatnost, spolehlivost a nadšení pro práci v MeetFactory,
  • jasný kurátorský rukopis a zkušenosti s vedením galerie,
  • výborný přehled o současné mezinárodní umělecké scéně,
  • zkušenosti s fundraisingem – řešení grantových žádostí, psaní závěrečných zpráv,
  • komunikační a organizační schopnosti, schopnost pracovat v týmu a odolnost vůči stresu,
  • výborná znalost AJ slovem i písmem, další jazyky výhodou,
  • výborná orientace na české umělecké scéně včetně znalosti práce mladých začínajících umělců / umělkyň,
  • originální pohled na kurátorskou praxi sledující současné umělecké trendy a schopnost kritického vymezení se vůči nim,
  • schopnost připravit atraktivní umělecké výstavy pro širokou veřejnost, nejen pro uměleckou obec.

POŽADOVÁN ZÁJEM O:

  • Malby, sochy, instalace, audiovideo, performance, VR.
  • Umělci/ umělkyně, kteří více tvoří, než o tvorbě hovoří.
  • Umění, které zaujme ještě před tím, než si návštěvník přečte doprovodný text.
  • Tvorbu, která je politicky nekorektní, provokativní, nepoplatná době a současnému unylému diskursu.
  • Hledání budoucnosti umění, vzdálenější než následující grantová uzávěrka.

NABÍZÍ:

  • Práci v prestižní galerijní instituci s mezinárodním renomé a možnost podílet se na jejím rozvoji,
  • přímý kontakt se zahraničními umělci/umělkyněmi a mezinárodní uměleckou scénou,
  • kreativní práci na živnostenský list,
  • předpokládaný nástup: září 2022, realizace vlastního programu od 1. 1. 2023.

Motivační dopis na se strukturovaným profesním životopisem a kurátorskou vizi / plán prosím zašlete elektronicky na adresu pr@meetfactory.cz. Do předmětu emailu napište „Kurátor/ka MeetFactory”.

Výběrové řízení bylo prodlouženo do 31. 12. 2021.

Zdroj: Meetfactory.cz