Publikováno: 20. 7. 2021

Open Call: Návod k sestavení veřejného prostoru

Spolek AutoMat vyzývá umělkyně a umělce, aby se zapojili do jednodenního doprovodného programu sousedských slavností „Zažít město jinak.“

@zazitmestojinak.cz

Organizátoři ze spolku AutoMat připravují v rámci doprovodného programu k sousedským slavnostem (18. 9.) den uměleckých intervencí na Smíchově. Oslovují tak tvůrkyně a tvůrce, aby se zapojili do projektu a stali se součástí snahy narušit zažité vnímání daného místa. 

Chceme ukázat, že ulice či náměstí můžeme využít i jinak než jen pro bezděčný přesun z bodu A do bodu B. Chceme podněcovat představivost kolemjdoucích, provokovat k jejich vlastní aktivitě, chceme zažít město jinak. Pandemie proměnila vztah soukromého a veřejného – zatímco náš soukromý prostor začal být zároveň místem pro práci, vzdělání, odpočinek i společenský život, veřejný prostor se vyprázdnil. Čím a jak ho nyní zaplnit? Vaše intervence by se měla vztahovat k veřejnému prostoru a způsobu jeho obývání a sdílení, a ideálně by zároveň měla pracovat s tématem letošního ročníku Zažít město jinak: Návod k sestavení.

  • uzávěrka přihlášky: 31. 7. 2021
  • parametry akce: Akce v rozpětí 1 až 2 hodin na přibližné ploše 30 m² v silně tranzitních a vytížených místech Prahy 5 – Anděl. K dispozici bude základní mobiliář, který by měl být v rámci intervence využit (židle, stůl a postel)
  • kontakt: eliska.spalova@auto-mat.cz, 721 678 671 (na emailovou adresu je třeba zaslat svůj životopis / své portfolio a návrh k realizaci
  • více informací: zde

Zdroj: zazitmestojinak.cz