Publikováno: 1. 6. 2021

Program restaurování movitých kulturních památek na rok 2022

Ministerstvo kultury vyhlašuje dotační řízení na restaurování movitých kulturních památek.

@mkcr.cz

Ministerstvo kultury, odbor památkové péče, vyhlašuje Program restaurování kulturních památek pro rok 2022. Dotace je určena pro vlastníky movitých kulturních památek (fyzické a právnické osoby).

Z programu jsou poskytovány finanční příspěvky na náklady spojené s obnovou (restaurováním) movitých kulturních památek, zejména takových, které jsou významnými díly výtvarných umění nebo uměleckořemeslnými pracemi a jsou umístěny v budovách zpřístupněných veřejnosti pro kulturní, výchovněvzdělávací nebo náboženské účely. Jedná se například o oltáře včetně oltářních obrazů, závěsné obrazy, sochařská díla, kostelní lavice, varhany nebo kazatelny, které jsou umístěny v církevních objektech, a dále o soubory uměleckých děl sochařských a malířských a předmětů výtvarného nebo užitého umění.

Žádost je možné podat do 30. června 2021.

Více informací a formulář žádosti zde.

Zdroj: propamatky.info