Publikováno: 27. 5. 2020

V&A umožňuje nahlédnout do exkluzivní výstavy

Britské muzeum zpřístupnilo virtuální prohlídku velkolepé výstavy Kimono: Kyoto to Catwalk.

@vam.ac.uk

Britské Victoria and Albert Museum je známé nejen svou dlouhou historií nebo velkým množstvím cenných sbírkových předmětů ze všech koutů světa, ale v posledních letech také díky velkolepým blockbusterovým výstavám, často s atraktivním tématem z oblasti módy a odívání. Nejnovější výstavou, která je na rozdíl od zbytku výstavních prostor zpoplatněna, je Kimono: Kyoto to Catwalk. Výstava provádí vývojem tradičního japonského oděvu od počátků až po jeho moderní pojetí. Jelikož ale z důvodu opatření proti šíření virové nemoci Velká Británie, podobně jako řada dalších zemí, uzavřela veškeré muzejní instituce, očekávaná výstava byla zpřístupněna pouze po zlomek svého plánovaného trvání.

V&A proto poprvé umožnilo zájemcům nahlédnout do své blockbusterové výstavy prostřednictvím virtuální prohlídky. Kurátorka výstavy v pěti videích provede diváky po nejzajímavějších exponátech a přiblíží přípravu výstavy a péči o cenné předměty.

Virtuální prohlídku je možné shlédnout zde.

Zdroj: anothermag.com/fashion-beauty/12536/v-and-a-victoria-albert-museum-kimono-exhibition-kyoto-to-catwalk-online