Publikováno: 5. 1. 2021

Muzeum Akropole dokončilo svou digitalizaci

Antické sbírky jsou nyní k prohlédnutí online.

Muzeum Akropole dokončilo svou digitalizaci

Aténské Muzeum Akropole, otevřeno v roce 2009, má ve svých rozsáhlých sbírkách předměty z několika archeologických nálezišť z dob starověkého Řecka. Mezi nejznámější bezesporu patří původní mramorové reliéfy z Parthenónu nebo sochy karyatid z chrámu Erechtheion.

Muzeum na sklonku roku 2020 dokončilo rozsáhlý proces digitalizace svých sbírek, které jsou nyní plně dostupné online. Na portálu Digital Museum jsou k dispozici nejen virtuální prohlídky exponátů z tří pater výstavních prostor, ale nabízí také interaktivní aplikace, sekci aktivit pro děti nebo průvodce procesem digitalizace.

Portál tak rozšiřuje dosavadní možnost virtuální prohlídky muzea prostřednictvím aplikace Google Arts & Culture.

Více informací zde.

Zdroj: greece-is.com; theacropolismuseum.gr/en/digital-museum