Publikováno: 6. 10. 2021

Vernisáž: Civilizovaná žena

V Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně bude otevřena nová výstava s názvem „Civilizovaná žena: Ideál i paradox prvorepublikové vizuální kultury“.

© moravska-galerie.cz

Nově otevřená výstava si klade za cíl představit fenomén ženské emancipace a modernizace v kontextu rozvoje české moderní kultury. Zaměřuje se na meziválečný koncept "civilizované ženy" jako výraz pokroku nově vzniklého moderního a demokratického státu.

Výstavu bude možné navštívit od 8.10.2021 do 10.7.2022. Vernisáž proběhne 7.10.2021 v 18:00.

Kurátorem za Moravskou galerii je Andrea Březinová. Autororský tým tvoří Martina Pachmanová a Kateřina Svatoňová ve spolupráci s Milenou Dopitovou, Libuší Heczkovou, Ondřejem Přibylem a Alicí Klouzkovou. Grafickou úpravu pak zajistila Barbora Toman Tylová a architektonické řešení Ondřej Bezucha.

Zdroj: Moravská galerie v Brně