Publikováno: 12. 7. 2021

Estonské muzeum hledá partnery pro projekt v oblasti uchovávání textilních materiálů

Projekt Estonského muzea války se zabývá konzervací především vojenských textilií.

@esm.ee

Estonské muzeum války hledá partnery pro projekt, financován z programu Evropské unie Kreativní Evropa Kultura. Projekt se zabývá konzervací především vojenských textilií, od uniforem po stuhy. Organizace chce v rámci projektu shromáždit a analyzovat dosavadní konzervační praktiky a metody využívané k prezervaci a vystavování těchto materiálů.

Analýze také podrobí udržitelnost a environmentální dopad užívaných praktik. Výsledkem výzkumu by měla být publikace, která popisuje jak s textilními artefakty nakládat v muzeích s přihlédnutím k možným problémům, které s sebou přináší klimatická krize. Například větší dávky slunečního světla, či zvýšená vlhkost v důsledku častějších srážek.

Informace k partnerství

Termín pro přihlášení je 15. srpen 2021.

Více informací zde.

Zdroj: kreativnievropa.cz