Publikováno: 15. 7. 2015

Nová verze světového portálu OldMapsOnline

Portál OldMapsOnline slouží k prostorovému vyhledávání v digitalizovaných mapách a plánech. Spolu s novou verzí portálu byla spuštěna mobilní aplikace, která umožňuje na přístrojích vybavených GPS zobrazovat aktuální polohu na podkladě staré mapy.
Nová verze světového portálu OldMapsOnline

Ve vyhledávači OldmapsOnline jsou zařazeny také mapy zpracované prostřednictvím serveru Staré mapy.cz.

Projekt OldMapsOnline, na kterém se podílela také Moravská zemská knihovna, v současné době na jednom místě soustřeďuje přes 400 tisíc digitalizovaných map z předních světových sbírek. Zapojeny jsou, mimo již zmiňované Moravské zemské knihovny v Brně, např. Britská knihovna, Národní knihovna Skotska, sbírka Davida Rumseyho, Harvardská knihovna, Mapová sbírka Univerzity Karlovy, Mapová sbírka Geografického ústavu Masarykovy univerzity.

Prohlídněte si portál OldMapsOnline a zjistěte, jak plyne čas.

(Zdroj: Světový portál starých map v novém, tisková zpráva, 15. 7. 2015)

Autor: emuzeum Sekce: Tisk Poslat článek Sdílet článek