Publikováno: 21. 1. 2014

Práce s digitalizovaným obsahem - Moskva: Van Gogh a jeho francouzské období

V moskevském Centru umění a designu představují slavné dílo holandského mistra Vincenta van Gogha, aniž by na místě visely jeho obrazy. Putovní projekt Van Gogh Alive využívá projekce, aby divákům nabídl vstup do umělcova francouzského období.

Do prostoru jsme umístili velké obrazovky, obrazy s různým rozlišením. Vyprávějí o životě van Gogha a jeho tvorbě,“ říká organizátor výstavy Oleg Marinin: „Návštěvník může vidět díla na jednom místě v různém formátu. Je to velmi efektní. Je to spíš show než výstava.“ Projekce obrazů na výstavě provází klasická hudba, skladby Ference Liszta nebo Camilla Saint-Saënse navozující dobovou atmosféru, ale také vykreslující proměny složité Van Goghovy povahy.

1. Van Gogh Alive
  2. Výstava ve zpravodajství ČT 24

Obrazová příloha

• Obr. 1 Obrazy Vincenta Van Gogha z celého světa na jednom míste