Publikováno: 14. 1. 2015

Digitální muzeum pro mrtvé bez identity

Od roku 1980 bylo v masových hrobech na ostrově Hart Island pohřbeno 62 200 lidí. The Travelling Cloud Museum představuje sbírku jejich příběhů.

Digitální muzeum pro mrtvé bez identity

Hart Island je malý ostrov patřící k New York City. Je největším pohřebištěm na světě financovaným z daní. V průběhu doby byl používán jako unijní zajatecký tábor, psychiatrická léčebna, sanatorium pro nemocné s tuberkulózou, chlapecký výchovný ústav a pohřebiště neznámých a chudých lidí. Na otrově je pohřbeno přes milion osob. Pohřbíváni byli lidé bez identity, bezdomovci, mrtvě narozené děti, neidentifikované ostatky, chudí a další, které různé životní strasti a okolnosti dovedli až na Hart Island.

Zakladatelka a ředitelka Hart Island Project Melinda Hunt vidí v Travelling Cloud Museum způsob, jak těmto lidem dát příběh, minulost.

Více informací o projektu naleznete ZDE.

Digitální aplikace the Hart Island Project -  the Traveling Cloud Museum

(Zdroj: http://hyperallergic.com/168565/a-digital-museum-for-new-yorks-unclaimed-dead/)