Publikováno: 4. 10. 2014

Den architektury 2014 - DO ULIC, MEZI DOMY

Letos již počtvrté pořádá občanské sdružení Kruh ve dnech 4. a 5. října Den architektury, který proběhne u příležitosti Světového dne architektury. Hlavním posláním festivalu je poukázat na skryté kvality měst, potenciál míst a zvýšit všeobecnou citlivost vůči našemu nejbližšímu okolí. Den architektury se svým programem snaží otevřít architekturu společnosti.
Den architektury 2014 - DO ULIC, MEZI DOMY

Letošní program proběhne v 52 českých a 3 slovenských městech, mezi kterými jsou nováčci jako Červený Kostelec, Hlučín, Jihlava a Žatec a další. Plánováno je celkem 115 akcí. V Praze, Plzni a Brně organizátoři připravili unikátní exkurze do jindy nepřístupných interiérů – s názvem Hurá dovnitř.

Součástí festivalu budou i workshopy pro děti a rodiče o architektuře a městském prostoru, které navazují na série vzdělávacích programů o současné architektuře s architekty pro děti a studenty MŠ, ZŠ a SŠ – Architektura do škol. Festival zahájí 2. října přednáška významného londýnského architekta a pedagoga významné školy v Curychu Adama Carusa a historika a teoretika  architektury Laurenta Staldera pořádaná v rámci cyklu přednášek „Švýcarsko-česká inspirace“.

Akce navazuje na předchozí tři ročníky a probíhá formou architektonických procházek vedených architekty, historiky či teoretiky architektury mladé a střední generace. Ti široké veřejnosti v téměř padesáti českých a moravských městech nabídnou unikátní příležitost objevit místní architektonické unikáty, zajímavé stavby současné architektury, s možností vstoupit do interiérů vybraných staveb, a upozorní na historické krajinné a urbanistické souvislosti a zvláštnosti. Všechny procházky jsou mezigenerační, vybrané akce jsou vhodné pro rodiče s dětmi, některé proběhnou formou cyklojízdy.

Vstup na všechny akce je zdarma.

Více informací naleznete na stránkách akce Den architektury.

(Zdroj: http://www.denarchitektury.cz/index.php/index.html)

Autor: emuzeum Sekce: Tisk Poslat článek Sdílet článek