Publikováno: 11. 12. 2013

Blended muzeum (integrované muzeum) - zintenzivnění prožitků návštěvníků prostřednictvím interakčního a informačního designu

Příspěvek ukazuje, jak mohou nové formy interakce člověk-počítač a hypermediálního zprostředkování informací řešit a zintenzivňovat prožitky návštěvníků v rámci osobního, sociálního a fyzického kontextu návštěvy muzea.

Na základě inovačních hardwarových technologií představuje nové koncepce interakce, které umožňují intenzivnější protínání reálného a virtuálního prostoru. Příspěvek se soustřeďuje především na představení koncepce "pochopitelné interakce", která umožňuje návštěvníkovi za pomoci fyzických předmětů (tokenů) v kombinaci s multidotykovými stoly poznávat a shromažďovat muzejní informace a zpřístupňovat je nad rámec reálné návštěvy muzea.