Publikováno: 18. 5. 2020

Výběrové dotační řízení v programu „Kulturní aktivity“ na podporu zpřístupňování umění prostřednictvím digitálních médií

Ministerstvo kultury vyhlašuje mimořádnou výzvy k podání žádosti ve výběrovém dotačním řízení v programu Kulturní aktivity na podporu zpřístupňování umění prostřednictvím digitálních médií.

@mkcr.cz

Ministerstvo kultury ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem vyhlašuje mimořádnou výzvy k podání žádosti ve výběrovém dotačním řízení v programu Kulturní aktivity na podporu zpřístupňování umění prostřednictvím digitálních médií. Výzva je zaměřena na interdisciplinární propojení živého umění s publikem prostřednictvím nových technologií.

Oprávněné aktivity:

• tvorba a zpřístupnění nového uměleckého obsahu (koncerty, představení, čtení, recitály, výstavy apod. formou vhodnou pro on-line prezentace)
  • zpřístupnění již existujících záznamů či přenosů představení/produkcí/koncertů/čtení/výstav apod. formou vhodnou pro on-line prezentace (např. úprava programu (střih, dramaturgie), doplnění o kontext, titulky, komentáře tvůrců a dalších realizátorů apod.)
  • aktivity zaměřené na podporu stávajících a vznik nových platforem pro šíření uměleckého obsahu

Dále mohou být jako doprovodné podpořeny v rámci projektů rovněž:

• aktivity zaměřené na zvyšování znalostí a dovedností kulturních pracovníků a tvůrcůtýkajících se prezentace umění v online prostředí prostřednictvím např. vzdělávacích kurzů, workshopů apod.)

Termín uzávěrky je 15. 6. 2020 (datum doručení žádosti).

Více informací zde.

Formulář žádosti zde.

Zdroj: mkcr.cz/mimoradna-vyzva-k-podavani-zadosti-ve-vyberovem-dotacnim-rizeni-v-programu-kulturni-aktivity-na-podporu-zpristupnovani-umeni-prostrednictvim-digitalnich-medii-2338.html