Publikováno: 1. 7. 2020

Program udržitelnosti pro muzea zřizovaná nestátními subjekty

Dotační řízení Ministerstva kultury určeno k eliminaci ztrát vzniklých u kulturních akcí muzeí a galerií.

@mkcr.cz

Ministerstvo kultury vyhlašuje mimořádnou výzvu k podávání žádostí o dotaci ze státního rozpočtu v rámci výběrového dotačního řízení „Program udržitelnosti pro muzea zřizovaná nestátními subjekty“ pro rok 2020.

Dotační řízení je určeno k eliminaci ztrát vzniklých u kulturních akcí muzeí a galerií o jejichž konání bylo rozhodnuto před vypuknutím pandemie koronaviru, a to ve dvou okruzích:

• Okruh 1: krytí ztrát z prokazatelně vynaložených nákladů organizace u zrušených, omezených a pozastavených projektů
  • Okruh 2: kompenzace nákladů prokazatelně spojených se ztíženým návratem či vývozem sbírkových předmětů, způsobeným uzavřením hranic České republiky

Termín uzávěrky příjmu žádostí: 14. srpen 2020.

Více informací zde.

Zdroj: mkcr.cz/novinky-a-media/mimoradna-vyzva-k-podavani-zadosti-o-dotaci-program-udrzitelnosti-pro-muzea-zrizovana-nestatnimi-subjekty-4-cs3866.html