Publikováno: 14. 12. 2021

Podpora muzeí a galerií v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj vyhlašuje dotační výzvu pro muzea a galerie v kraji na rok 2022.

@propamatky.info

Jihočeský kraj vyhlašuje dotační výzvu Podpora muzeí a galerií na rok 2022. O dotaci mohou žádat muzea a galerie na území Jihočeského kraje s výjimkou muzeí a galerií zřizovaných státem a Jihočeským krajem.

O dotace lze žádat v rámci tří opatření:

• Opatření I. Úpravy v expozicích – dovybavení a drobné úpravy (panely, vitríny, závěsná zařízení, výměna osvětlení, zabezpečení apod.). Toto opatření není určeno ke stavebním úpravám.
  • Opatření II. Propagace muzeí a galerií – vydání propagačních materiálů tištěných nebo elektronických, výroba drobných propagačních předmětů, webové stránky a jejich úpravy, informační tabule.
  • Opatření III. Podpora tvorby a realizace edukačních a kreativních programů – doprovodné aktivity ke stálým expozicím i krátkodobým výstavám, které jsou pro školní skupiny vytvářeny v návaznosti na rámcové vzdělávací programy. Klasickou školní výuku tak doplňují o prvky kreativního učení, objektového vyučování, kritického myšlení, ale i o regionální témata.

Minimální výše finančního příspěvku představuje 10.000 Kč, maximální činí 100.000 Kč.

Žádost je možné předložit od 3. do 14. ledna 2022.

Více informací o výzvě zde.

Zdroj: propamatky.info