Publikováno: 1. 6. 2020

Dofinancování projektů podpořených v roce 2020 ze strany Ministerstva kultury za účelem minimalizace dopadů pandemie koronaviru COVID 19

Výzva Ministerstva kultury s účelem minimalizace dopadů pandemie na kulturní projekty.

@mkcr.cz

Výzva je určená na podporu projektů, jejichž realizace musela být odložena nebo se jiným způsobem komplikuje v důsledku výjimečné situace vyvolané šířením nemoci COVID 19.

Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 30. června 2020.

Typy podporovaných aktivit:

• Odbor umění, literatury a knihoven: Program Kulturní aktivity v oblasti profesionálního umění – dotace na dofinancování celoroční činnosti v roce 2020/ Program státní podpory profesionálních divadel, symfonických orchestrů a pěveckých sborů – dotace na celoroční činnost.
  • Samostatné oddělení muzeí: Program udržitelnosti pro muzea a galerie zřizovaná nestátními subjekty.
  • Odbor mezinárodních vztahů: mimořádná výzva k podávání žádostí ve výběrovém dotačním řízení v programu Kulturní aktivity na podporu zpřístupňování umění prostřednictvím digitálních médií.

Více informací zde.

Zdroj: dotacni.info/ministerstvo-kultury-odbor-medii-a-audiovize-dofinancovani-projektu-podporenych-v-roce-2020-ze-strany-ministerstva-kultury-za-ucelem-minimalizace-dopadu-pandemie-koronaviru-covid-19/