Publikováno: 31. 5. 2012

Dokumentace památek v Ústí nad Labem

Jednooborové bakalářské prezenční studium oboru Dokumentace památek na univerzitě Jana Evangelisty Purkyně

@ujep

Studijní obor je určen uchazečům se zájmem o historii, kulturní dějiny a památky, kteří chtějí po absolutoriu odejít do praxe či pokračovat v odborném navazujícím magisterském studiu. Obsah studijního oboru tvoří základní poučení o dějinném vývoji, kulturních dějinách (zejm. výtvarném umění a dějinách architektury), dále pak některých pomocně vědných disciplínách, které směřují studenty k problematice památek, památkové péče, jejich ochrany a dokumentace. Podstatnou část výuky tvoří bloky k dokumentaci památek, které jsou pro profil absolventa zásadní – jedná se o poučení a nácvik základních dokumentačních metod, včetně práce s nejmodernější technikou (zpracování digitálních dat, fotogrammetrie atd.). Student si k povinným kurzům volí specializované povinně volitelné kurzy.

Více informací zde